Boże Narodzenie

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, a to dla wielu osób wyjątkowy czas spotkań z bliskimi. Część z nas zakłada na siebie najpiękniejsze ubrania, jednak podczas kolacji Wigilijnej czy świątecznego obiadu wyczekuje tylko końca, aby móc zdjąć z siebie ten pancerz. Nie rób tego sobie więcej, znajdź stylizacje idealne dla siebie i ciesz się czasem spędzonym z najbliższymi.

Rodzinna klątwa

O ile w przypadku ubierania się na co dzień nie mamy oporów przed założeniem czegokolwiek, co jest nieodpowiednie do sytuacji, tak w przypadku spotkań z bliskimi bardzo zwracamy uwagę na stosowność naszego stroju. Dlaczego? Ponieważ najbliżsi, często bez większych ogródek wytkną nam stylizacyjne błędy, które mogą zostać szeroko skomentowane. Stosowność stroju ocenią zaś wyłącznie przez własny pryzmat. Poza tym, przecież od zawsze mama ubierała nas w najlepsze ubrania, które niekoniecznie były wygodne i pozostajemy często w tym schemacie wiele lat po usamodzielnieniu się, a co gorsza przenosimy go na nasze dzieci.

Jak ubrać się na rodzinne spotkanie

Najlepiej jak możemy, ale przede wszystkim wygodnie i w zgodzie ze sobą. Nikt nie przeżyje za nas tych świąt i nikt nie będzie czuć się źle w naszych ubraniach poza nami samymi. Czy warto zatem poświęcać się w imię „świętego spokoju” i zadowolenia w oczach rodziny? Według mnie nie. Szczególnie, że wybór tkanin z jakich wykonuje się ubrania jest teraz tak szeroki, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Sukienka

Oczywista oczywistość 😉 Najprostsze wyjście zarówno dla bardzo eleganckich kobiet, jak i takich, które cenią sobie wygodę. Sukienka z rękawem nie wymaga nawet żadnych dodatkowych elementów. Wystarczy piękna, wieczorowa biżuteria i jesteśmy gotowe do wyjścia. Wygodę zapewnią nam odpowiednie materiały – tkaniny z dodatkiem elastanu lub dzianina.

Kombinezon

To dobry sposób na strój dla kobiet, które preferują spodnie i najprostsze rozwiązania. Nie trzeba martwić się o zestawienie góry z dołem, jedyne o co musimy zadbać, gdy ramiona są odkryte to marynarka lub sweter.

Spodnie i marynarka

Trochę po męsku, ale to akurat moja ulubiona stylizacja. Biała koszula i krawatka podkreśla rangę wydarzenia, jest symbolem elegancji i odświętności. Marynarka nadaje bardziej oficjalnego tonu casualowym spodniom. Alternatywą jest tutaj zestaw ze spódnicą i ciekawymi rajstopami.

Spódnica i sweter

Zestaw dla kobiet preferujących swobodę, które „nie lubią się stroić”. Sweter nadaje luzu stylizacji, a i spódnica nie musi być elegancka. Jeśli czujesz się dobrze w bardziej romantycznym stylu wybierz tiule czy falbany, będziesz wyglądać świetnie.

Pamiętaj o rajstopach

Sukienka i spódnica będą wymagać włożenia rajstop. W zależności od temperatury jaka pojawi się na termometrach tego dnia mogą być one grubsze (bawełniane) lub cieńsze (lycra 40-100 DEN). Obecnie dostępne są ich niezliczone ilości wzorów i kolorów. Pamiętaj jednak, że im bogatsza sukienka tym skromniejsze rajstopy. Nie przyćmią wówczas siebie wzajemnie, a wyeksponują. Do prostej, gładkiej spódnicy możesz szaleć z rajstopami do woli.

Chciałabym, aby każda kobieta ubrała się w te święta w zgodzie ze sobą i ze swoimi potrzebami. Pisząc o Bożym Narodzeniu nie sposób nie wspomnieć o kolorystyce stroju. Chcąc podkreślić charakter świąt Bożego Narodzenia często wybieramy stylizacje lub dodatki w kolorze czerwonym. Jednak czerwień czerwieni nie równa. Każdemu pasuje inny odcień tego koloru. Aby mieć pewność, że będziesz w tych dniach olśniewać sprawdź jaka czerwień pasuje Ci najbardziej.

Izabela Sobańska

Jestem przewodnikiem w poszukiwaniu stylu oraz kompletowaniu garderoby. Pomagam kobietom odkrywać ich ukryte piękno i pozbyć się nadmiaru ubrań. Pracuję nad dopasowaniem stroju do stylu życia i wewnętrznych potrzeb. Uczę jak podkreślać swoje atuty a ukrywać niedoskonałości. Pozwala to kobietom świadomie wyrażać swój charakter i zwiększa ich pewność siebie. Robię to, ponieważ wierzę, że każda z nas zasługuje na to, aby czuć się wyjątkowo każdego dnia.