Jak ubrać się na randkę

Chcesz pokazać się z jak najlepszej strony. Zależy Ci na tej znajomości, bo zapowiada się interesująco. Pierwsza randka coraz bliżej i choć każda minuta trwa wieki, Ty nadal nie wiesz co na siebie włożyć. Przerzucasz całą zawartość szafy przymierzając najlepsze ubrania po czym stwierdzasz, że nie masz nic, w czym mogłabyś go olśnić od pierwszej sekundy.

Liczy się wnętrze

Niektórzy uważają, że wygląd nie ma znaczenia i oczywiście mają rację, ale jest jeden warunek – musimy znać daną osobę. Choć w erze mediów społecznościowych można powiedzieć, że zanim pójdziemy na spotkanie już co nieco o sobie wiemy, to mimo wszystko warto zadbać o swój wizerunek podczas pierwszej randki. Czy tego chcemy czy nie, nasz mózg ocenia drugą osobę w ciągu pierwszych 7 sekund. W tym czasie nie zdążymy się nawet przedstawić. Nie wiem jak dla Ciebie, ale dla mnie jest to wystarczający argument na to, aby przygotować się do pierwszego spotkania jak najlepiej.

Bądź sobą

Pierwsza randka to spotkanie nieformalne i nie ma tutaj szczegółowych wytycznych jak w przypadku business dress code. Najlepszym rozwiązaniem jest ubranie się w zgodzie ze sobą, z tym co lubimy i jak nosimy się na co dzień. Nie przebieraj się w spódnicę jeśli ich nie lubisz, bo zamiast skupić się na swoim towarzyszu będziesz myśleć, kiedy w końcu wrócisz do domu i zdejmiesz to z siebie (i nie mam tu na myśli jego domu 😉 ). Ubierz się wygodnie i na luzie, chyba, że idziecie w miejsce, które wymaga określonego stroju, np. teatr, opera czy filharmonia, wtedy skocz do wcześniejszego artykułu, w którym piszę jak ubrać się idąc w takie miejsca.

Zostaw w domu

Poniżej znajdziesz 5 wskazówek, czego lepiej unikać podczas randek, a szczególnie tej pierwszej.

  • Mini i głębokie dekoltyNie podawaj wszystkiego na talerzu. Faceci nie lubią roznegliżowanych kobiet (tzn. lubią na nie popatrzeć w magazynach czy internecie, ale swoją kobietę chcą mieć tylko dla siebie). Daj popracować ich wyobraźni, to co niedostępne kręci zdecydowanie bardziej.
  • Wysokie szpilkiWyglądają pięknie, potrafimy wydać na nie majątek, ale lepiej odpuść je sobie na pierwszej randce. Po pierwsze – prawdopodobnie nie wiesz ile facet ma wzrostu i mógłby czuć się niekomfortowo gdyby okazało się, że jesteś od niego o głowę wyższa. Po drugie – nie wiesz jak potoczy się wieczór i czy nie zaplanował długiego spaceru w świetle księżyca.Jeśli chcesz włożyć wysokie szpilki na kolejne spotkania upewnij się, że potrafisz w nich chodzić jak Miss Świata. Zdaniem facetów nie ma nic gorszego jak kobieta nie potrafiąca chodzić we własnych butach.
  • Bluza z kapturem i sportowe butyTe rzeczy nie wymagają chyba specjalnego komentarza. Możesz je włożyć tylko wtedy, gdy umówiliście się na wspólne bieganie, ale nie wiem czy można nazwać to spotkanie randką 😉
  • CzerńCzarny kolor jest OK pod warunkiem, że nie dominuje całego twojego stroju. Małą czarną, czarne rajstopy, buty i torebkę zostaw na inną okazję.
  • CzerwieńO znaczeniu czerwieni piszę w innym poście, ale nie mogę nie wspomnieć, abyś uważała na strój w tym kolorze. Mężczyźni odbierają kobiety w czerwieni jako namiętne, odważne i gotowe na to, aby wieczór nie skończył się w umówionym miejscu 😉

Pierwsza randka to stres sam w sobie. Ekscytacja nową znajomością może skutecznie przyćmiewać rozsądne rozwiązania w kwestii wizerunku. Dlatego zadbaj o przygotowanie sobie gotowych zestawów randkowych wcześniej. Przejrzyj szafę, skomponuj ze sobą różne ubrania, dobierz do nich dodatki, zrób zdjęcia i przechowuj na swoim komputerze. W razie potrzeby w każdej chwili możesz szybko przejrzeć swoją „szafę” i wybrać najlepszy na dane spotkanie zestaw.

Izabela Sobańska

Jestem przewodnikiem w kompletowaniu garderoby. Pomagam kobietom odrywać ich ukryte piękno i pozbyć się nadmiaru ubrań. Pracuję nad dopasowaniem stroju do stylu życia i wewnętrznych potrzeb. Uczę jak podkreślać swoje atuty a ukrywać niedoskonałości. Pozwala to kobietom świadomie wyrażać swój charakter i zwiększa ich pewność siebie. Robię to, ponieważ wierzę, że każda z nas zasługuje na to, aby czuć się wyjątkowo każdego dnia.