Dziewczyna na imprezie sylwestrowej

To idealny wieczór dla kobiet, które nie lubią stosować się do wymagań dress code i nie wybierają się na prawdziwy bal. Podczas balu zawsze obowiązują wytyczne, których należy się trzymać, ponieważ jeśli nie zostaną niespełnione wrócimy do domu szybciej, niż się tego spodziewamy. Zwykła impreza sylwestrowa, to jednak doskonała okazja do stylizacyjnych szaleństw.

Cekiny i złote nici

Domeną zabaw sylwestrowych od zawsze były i chyba na zawsze pozostaną cekiny i wszelkiego rodzaju świecidełka. Błyszczące tkaniny z dodatkiem złotych i srebrnych nici, brokat, to domena okresu karnawałowego. Nie trzeba się ograniczać wybierając takie kreacje pod jednym warunkiem. Połysk zawsze będzie optycznie poszerzać sylwetkę. Jeśli więc nie mamy z tym większego problemu, możemy szaleć do woli. Co zrobić, kiedy jednak niekoniecznie chcemy dodawać sobie kilogramów?

Dodatki

Chcąc uniknąć powiększenia sylwetki połyskiem na ubraniu lepiej zdecydować się na odważniejsze dodatki. Wysadzana kamieniami torebka czy widoczna, wieczorowa biżuteria sprawią, że nawet najzwyklejsza mała czarna nabierze wyjątkowego charakteru. Pamiętajmy jednak, aby wielkość biżuterii była proporcjonalna do naszej sylwetki. Zbyt duża obciąży ją nadmiernie i będziemy wyglądać na przytłoczone.

Omawiając kwestię dodatków należy wspomnieć także o butach. To często największa zmora tanecznych imprez. Doradzić tu można niewiele. Z mojego punktu widzenia buty muszą być wygodne. I na tym zdaniu właściwie mogłabym zakończyć. Dodam jednak, że da się znaleźć dobre, wygodne i ładne buty na obcasie, choć ich poszukiwanie czasem trwa latami. Mimo to warto szukać, bo satysfakcja z takiego zakupu odczuwalna jest nie tylko po powrocie do domu, ale przy każdym ich założeniu.

Makijaż

Podczas zabawy sylwestrowej nie sposób zapomnieć o makijażu. Tutaj również możemy szaleć pod warunkiem, że zdecydujemy się na spokojną kreację. Makijaż to element stylizacji. Tak jak buty czy sukienka. Właśnie dlatego wszystkie te elementy powinny uzupełniać się wzajemnie a nie konkurować ze sobą.

Co jeszcze?

Podczas sylwestra wolno nam niemal wszystko. Mini spódniczki, koronki, tiule frędzle, pióra, panterki, intensywne kolory, głębokie dekolty, odkryte plecy. Wymieniać można bez końca. Wszystkie rzeczy, na które nie możemy pozwolić sobie na co dzień, tej jednej nocy są dozwolone. Oczywiście nie jednocześnie. Frędzle i pióra raczej nie sprawdzą się w jednej stylizacji, podobnie jak głęboki dekolt i odkryte plecy. Gdy połączymy jednak długość mini z piórami uzyskamy świetny, iście karnawałowy efekt, który jednocześnie pozostanie w dobrym stylu.

Krótko mówiąc tej jednej, wyjątkowej nocy można szaleć do woli. Każde szaleństwo musi jednak zostać wcześniej dobrze przemyślane po to, aby nie narazić się na śmieszność. Różnorodność dostępnych opcji zapewni doskonały wybór każdej kobiecie w zależności od jej preferencji, a najważniejsze w tym wszystkim jest tak naprawdę nasze dobre samopoczucie.

Izabela Sobańska

Jestem przewodnikiem w poszukiwaniu stylu oraz kompletowaniu garderoby. Pomagam kobietom odkrywać ich ukryte piękno i pozbyć się nadmiaru ubrań. Pracuję nad dopasowaniem stroju do stylu życia i wewnętrznych potrzeb. Uczę jak podkreślać swoje atuty a ukrywać niedoskonałości. Pozwala to kobietom świadomie wyrażać swój charakter i zwiększa ich pewność siebie. Robię to, ponieważ wierzę, że każda z nas zasługuje na to, aby czuć się wyjątkowo każdego dnia.