Płaszcz

Od wielu lat oferta dotycząca płaszczy jesienno-zimowych niewiele się zmienia, przynajmniej jeśli chodzi o kolorystykę. Każdego roku to samo – czerń, granat, brąz, szarość i beż. Zarówno na wybiegach jak i w sieciach odzieżowych dominuje mocno stonowana kolorystyka. Tylko w niektórych, bardziej odważnych sklepach pojawiają się kolorowe perełki.

Skąd taka oferta

To co oferują nam producenci zależy w 100% od tego co my, jako klienci wybieramy. Kolekcje tworzone są na podstawie sprzedaży z lat poprzednich. Warto być tego świadomym. Nowości stanowią niewielki procent, który być może trafi w gusta nowych odbiorców lub spodoba się dotychczasowym.

Co z tym kolorem

Jesień nie nastraja to noszenia krzykliwych kolorów. W naszym życiu pojawia się nostalgia, pogoda potrafi płatać figle ,co nie zawsze przyjmujemy z zadowoleniem. Zwykle to właśnie nastrój i sytuacja życiowa kieruje nami przy wyborze koloru danej rzeczy. Kiedy dni stają się coraz krótsze i dopada nas w związku z tym jesienna chandra, podświadomie wybieramy ciemne kolory. Automatycznie dopasowujemy się do otoczenia. Nie jest nam do śmiechu i nie mamy ochoty wywoływać go u siebie na siłę. I to jest OK! Jeśli dobrze czujesz się w czerni, nie rozważaj zakupu różowej kurtki. Artykuł skierowany jest raczej do osób, które z jakiegoś powodu boją się postawić na kolor.

Więcej odwagi

Dlaczego akurat jesienią warto odważyć się na kolorowy płaszcz? Właśnie dlatego, że często pod płaszczem mamy ubrania w stonowanych kolorach. Dzięki temu nie musimy zastanawiać się czy płaszcz nie będzie gryzł się z pozostałymi częściami garderoby. Wiele kolorów będzie pasować do naszych zimowych sukienek, spódnic i rajstop. Jeansy też się sprawdzą, choć tu już należy uważać na ich odcień.

Drugim powodem jest to, że znacznie przyjemniej zakłada się kolorowy płaszcz czy kurtkę w ciemny, zimny listopadowy poranek. Uśmiech sam pojawia się na twarzy kiedy spojrzymy na siebie w wersji innej niż black&white.

Mam nadzieję, że przekonałam Cię do refleksji na temat kolorystyki Twoich płaszczy i kurtek. A jeśli należysz do tych odważnych i masz już kolor w swojej jesiennej szafie, pokaż się na Instagramie, bo nawet tam strasznie wieje ponurością wśród płaszczy 😉 Oznacz swoje zdjęcie #wkpłaszcz. Jestem bardzo ciekawa Waszych stylizacji i bardzo chętnie Was poznam 🙂

Izabela Sobańska

Jestem przewodnikiem w poszukiwaniu stylu oraz kompletowaniu garderoby. Pomagam kobietom odkrywać ich ukryte piękno i pozbyć się nadmiaru ubrań. Pracuję nad dopasowaniem stroju do stylu życia i wewnętrznych potrzeb. Uczę jak podkreślać swoje atuty a ukrywać niedoskonałości. Pozwala to kobietom świadomie wyrażać swój charakter i zwiększa ich pewność siebie. Robię to, ponieważ wierzę, że każda z nas zasługuje na to, aby czuć się wyjątkowo każdego dnia.