Czerwona sukienka

Czerwień – kolor ognia. Spośród wszystkich barw ma chyba najwięcej znaczeń. W dodatku skrajnych. Uznawana jest za najbardziej emocjonalny i najsilniejszy kolor. Jest kolorem ostrzegawczym przez co zawsze bywa zauważona. Dodaje energii, pewności siebie i odwagi. Pobudza, podnosi ciśnienie krwi, przyspieszając przy tym tętno oraz oddech.

Symbolika

Kolor czerwony kojarzy się przede wszystkim z namiętnością i seksualnością. W Chinach jako symbol szczęścia wybierany jest przez Panny Młode na kolor sukni ślubnej. W Polsce czerwona podwiązka to nieodłączny element studniówek i matur.

Jest to także barwa władzy, rewolucji, ale symbolizuje też zagrożenie i agresję. W zależności od sytuacji, w której się znajdziesz możesz być odebrana w niewłaściwy sposób, np. jako impulsywna lub niecierpliwa.

Strój

Nie ulega jednak wątpliwości, że osoby ubrane w czerwień odbierane są jako silniejsze, seksowne, wojownicze oraz pełne pasji. W przypadku, gdy Twoja sylwetka jest ciężka unikaj czerwieni na dużej powierzchni, ponieważ dodatkowo Cię obciąży. Podobnie w każdej sytuacji zawodowej, wówczas możesz zostać odebrana jako nieprofesjonalna. Postaw wtedy na czerwone dodatki takie jak buty, apaszka, szminka, lakier do paznokci, broszka czy naszyjnik. Są one strzałem w dziesiątkę w przypadku wystąpień publicznych, ponieważ przyciągają wzrok słuchaczy.

Chcąc wprowadzić ten kolor do swojego stroju należy pamiętać o doborze odpowiedniego odcienia. Wielokrotnie słyszałam: „czerwień jest nie dla mnie”. O tym, że czerwień jest dla każdego piszę w moim e-booku – do pobrania tutaj. Każdemu typowi urody dobrałam cztery odcienie czerwieni. Mam nadzieję, że znajdziesz w nim także coś dla siebie.

Idąc na zakupy pamiętaj o tym, że sztuczne oświetlenie zaburza odbiór barw. Jeśli kupujesz strój, który będziesz nosić w dzień zadbaj o to, aby przejrzeć się w nim w świetle dziennym. Jeśli sklep nie daje takiej możliwości zapytaj o możliwość zwrotu zakupów. Sama mam w szafie strój, który po wyjściu ze sklepu okazał się zupełnie inną czerwienią niż w przymierzalni.

Czerwony strój nie bez powodu jest obiektem westchnień wielu kobiet. Kolor ten został uznany za najseksowniejszy kolor świata. Najsilniej oddziałuje na mężczyzn, którzy są skłonni wydać więcej na randce z kobietą w czerwieni. Jednak zanim zdecydujesz się na kreację w tym kolorze przeanalizuj sytuację i to jak możesz zostać odebrana.

Izabela Sobańska

Jestem przewodnikiem w kompletowaniu garderoby. Pomagam kobietom odrywać ich ukryte piękno i pozbyć się nadmiaru ubrań. Pracuję nad dopasowaniem stroju do stylu życia i wewnętrznych potrzeb. Uczę jak podkreślać swoje atuty a ukrywać niedoskonałości. Pozwala to kobietom świadomie wyrażać swój charakter i zwiększa ich pewność siebie. Robię to, ponieważ wierzę, że każda z nas zasługuje na to, aby czuć się wyjątkowo każdego dnia.