Zielona sukienka

Znaczenie koloru zielonego zmieniło się na przestrzeni dziejów o 180 stopni. W średniowieczu był to kolor zła, szatana. Następnie przeszedł przez fazę symbolizowania przypadkowości, aż po dziś, kiedy kojarzony jest z nadzieją, życiem i ukojeniem.

Symbolika

Zieleń stosowano już w starożytnym Egipcie, gdzie malowano sobie tym kolorem brwi. Był to pierwszy syntetyczny barwnik uzyskany przez człowieka i produkowali go starożytni Grecy.

Głównym skojarzeniem jakie niesie za sobą kolor zielony jest natura. Od wiosny do jesieni otacza nas głównie zieleń. Dzięki temu, że tak licznie występuje w naturze ludzie poszukujący spokoju i harmonii udają się właśnie tam, aby ukoić nerwy, zregenerować siły czy oderwać się od wirtualnej rzeczywistości.

Zielony symbolizuje także nadzieję oraz szczęście. Właśnie dlatego sukno wyściełające stoły w kasynach oraz stoły bilardowe ma właśnie taki kolor.

Strój

Jest to jeden z nielicznych kolorów, co do których nie ma przeciwwskazań jeśli chodzi o strój. W zależności od odcienia i nasycenia koloru nada się zarówno na co dzień do pracy, imprezę ze znajomymi, wesele czy elegancki wieczorny bal.

Ubrani w zieleń zostaniemy odebrani jako osoby spokojne i zrównoważone. Jednak to tylko przekonanie, ponieważ stroje w tym kolorze najczęściej wybierają osoby dopiero poszukujące harmonii oraz spokoju w swoim życiu.

Zielony to chyba najprostszy kolor jaki przyszło mi opisywać. Nie ma ukrytych znaczeń, pasuje na wszystkie okazje. Nie ma zastrzeżeń co do ubrań w tym kolorze. Czyżby kolor idealny?

Izabela Sobańska

Jestem przewodnikiem w poszukiwaniu stylu oraz kompletowaniu garderoby. Pomagam kobietom odkrywać ich ukryte piękno i pozbyć się nadmiaru ubrań. Pracuję nad dopasowaniem stroju do stylu życia i wewnętrznych potrzeb. Uczę jak podkreślać swoje atuty a ukrywać niedoskonałości. Pozwala to kobietom świadomie wyrażać swój charakter i zwiększa ich pewność siebie. Robię to, ponieważ wierzę, że każda z nas zasługuje na to, aby czuć się wyjątkowo każdego dnia.